Aktualności

Rzemieślniczy Bazar z paradą kominiarzy w Kielcach. Będą degustacje, warsztaty, koncerty - (Echo Dnia)

Wtorek, 29 sierpnia 2023
A

Widowiskowym przemarszem kominiarzy rozpocznie się Rzemieślniczy Bazar w Kielcach. Jego trzecią edycję zaplanowano na 9 września, na Placu Artystów w Kielcach. W programie znajdą się warsztaty, koncerty, degustacje, ciekawe spotkania i mnóstwo zabawy na powietrzu.

Parada kominiarzy w Kielcach

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowo atrakcyjna, ponieważ zaplanowany jest widowiskowy przemarsz kominiarzy ulicami Kielc, którzy 8-10 września obchodzą swoje święto. Po mszy świętej w katedrze kominiarze ubrani w odświętne stroje przejdą ulicami: Czerwonego Krzyża, Wesołą, Sienkiewicza, Małą, Leśną na plac Artystów, gdzie będzie się kiermasz w godzinach 10-17. Parada kominiarzy jest zaplanowana na godzinę 11.15.

Degustacje, warsztaty, koncerty, zabawa na Placu Artystów w Kielcach

Oficjalne otwarcie kiermaszu zaplanowano na godzinę 12. W jego ramach odbędą się degustacje wyrobów świętokrzyskich rzemieślników z branży piekarniczej, wędliniarskiej i gastronomicznej. Zaplanowano także pokazy fryzjerskie i florystyczne.

Bazarkowi będzie towarzyszyć wystawa samochodów.

Pomyślano też o dzieciach i przygotowano dla nich gry i zabawy.

Zwiedzającym stoiska rzemieślnicze czas będą umilać występy zespołów muzycznych.
Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, Urząd Miasta Kielce, Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce włączyło się w działania w roli partnera.

Impreza ma na celu przybliżenie kielczanom wiedzy o tajemnicach mało znanych zawodów rzemieślniczych oraz promocję niewielkich, lokalnych zakładów działających w naszym mieście.

Źródło: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/rzemieslniczy-bazar-z-parada-kominiarzy-w-kielcach-beda-degustacje-warsztaty-koncerty/ar/c1-17838593?fbclid=IwAR3w1vQEr58KwOEIZwA2f2H_YtaWfNJw7zWTh21NFmVBvf-1JIHHtdnkdaM

Współpracujemy z

Państwowa Inspecja Pracy
Związek Rzemiosła Polskiego